top of page

Gdzie trzymać rower i narty? Narciarnia i rowerownia to rozwiązanie tego problemu!GDZIE TRZYMAĆ ROWERY - ROWEROWNIA I NARCIARNIA

Przechowywanie zimowego sprzętu sportowego i rowerów bywa problemem – szczególnie w przypadku budynków wielorodzinnych. Istnieje jednak niezwykle optymalne rozwiązanie tej kwestii i jest nim narciarnia i rowerownia. Są to specjalne pomieszczenia wydzielone w części wspólnej budynku, z założenia przeznaczone do w pełni zorganizowanego przechowywania nart, desek snowboardowych oraz rowerów. Jakie zalety ma rowerownia i narciarnia? I jak użytkowanie takich przestrzeni wygląda w praktyce?


Rowerownia i narciarnia w Górach Izerskich

Góry Izerskie to prawdziwy raj dla miłośników górskiej turystyki rowerowej i sportów zimowych. To właśnie tutaj znajdują się liczące ponad 80 kilometrów trasy rowerowe oraz 2500-metrowa, oświetlona trasa narciarska wraz z wyciągiem talerzykowym i koleją gondolową, znajdująca się na Stogu Izerskim – 300 metrów od apartamentowców Izera Park. To także Góry Izerskie są jednym z ulubionych miejsc narciarzy biegowych, którzy mają tutaj do dyspozycji ponad 100-kilometrowe trasy. Tym samym w kompleksie 5 apartamentów Izera Park nie mogło zabraknąć ani rowerowni, ani narciarni, w których mieszkańcy i goście mogą bezpiecznie i wygodnie przechowywać swój sprzęt.


Zalety rowerowni i narciarni

Wydzielenie w części wspólnej obiektu oddzielnej przestrzeni na rowerownię i narciarnię, niesie ze sobą wiele korzyści, które odczuwają nie tylko właściciele jednośladów czy zimowego sprzętu sportowego, ale wszyscy mieszkańcy. Do tych największych zaliczyć należy:

  • Sprawną organizację przestrzeni – jedno wygodne miejsce na przechowywanie rowerów i sprzętu, z którego ich wyciągnięcie jest szybkie, proste i wygodne.

  • Bezpieczeństwo – wysoki standard zabezpieczeń przed kradzieżą czy zniszczeniem.

  • Uporządkowane otoczenie – rowery i sprzęt narciarski znajdują się w jednym określonym miejscu, nie są przechowywane na balkonach czy na korytarzach, co mogłoby zaburzać porządek i harmonię otoczenia.


Rowerownia i narciarnia pozwalają na sprawne zorganizowanie przestrzeni całego kompleksu mieszkalnego. Umożliwiają bowiem zachowanie porządku, dając równocześnie mieszkańcom i gościom pełen komfort korzystania ze swoich jednośladów, nart czy desek snowboardowych. W przypadku stałych mieszkańców, kiedy nadchodzi sezon, czekają już w pełni gotowe, nie trzeba wydobywać ich spod innego wyposażenia zgromadzonego w komórkach lokatorskich. Nie musimy też każdorazowo wynosić ich z mieszkania, jeśli nie mamy komórek i właśnie w taki sposób przechowujemy swoje rowery czy sprzęt narciarski.Rowerownia w praktyce – wyposażenie i organizacja

Rowerownie w nowoczesnych apartamentowcach to pomieszczenia o sprawnie zorganizowanej przestrzeni. Zazwyczaj są wyposażone w specjalne stojaki na rowery lub systemy wiszące, które umożliwiają powieszenie roweru za ramę lub koło. To, jaki system jest zastosowany w danym miejscu, zależy z reguły od dostępnej przestrzeni. Oczywiście można zastosować oba rozwiązania, tak planując przestrzeń, aby jak najlepiej wykorzystać każdy jej skrawek, co pozwoli na bezpieczne i wygodne przechowywanie jak największej liczby rowerów. W niektórych przypadkach dostępne są stojaki na rowery z wbudowanymi zamkami i systemami zabezpieczeń.


Bardzo często w rowerowni przechowywane są również hulajnogi, które w ostatnich czasach zyskały dużą popularność. Istnieją także rowerownie umożliwiające ładowanie hulajnóg i rowerów elektrycznych. W Izera Park także można liczyć na stację ładowania pojazdów elektrycznych. Rowerownie mogą być wyposażone w oddzielny monitoring, co zwiększa bezpieczeństwo przechowywanego sprzętu. A same miejsca rowerowe – zwłaszcza w przypadku dużych rowerowni – mogą być ponumerowane i oznakowane, co ułatwia zlokalizowanie swojego jednośladu.


Narciarnia – przechowywanie zimowego sprzętu sportowego

Narciarnia to kolejne ważne pomieszczenie, które pozwala na wygodne przechowywanie nart i desek snowboardowych oraz pozostałego zimowego sprzętu sportowego, takiego jak kijki, kaski czy buty narciarskie. Narciarnie bywają również wyposażone w specjalne urządzenia do osuszania sprzętu sportowego – w tym w suszarki do butów, co pozwala na ich szybkie wysuszenie przed ponowną eskapadą na trasę zjazdową. Narty i deski są przechowywane w narciarni na specjalnych uchwytach lub stojakach. Dodatkowym wyposażeniem narciarni mogą być kontenery i wygodne siedziska oraz półki, w których można trzymać drobniejszy sprzęt (rękawice, gogle czy kask).Rowerownia i narciarnia – pełen komfort w każdym aspekcie

Rowerownia i narciarnia to skuteczny sposób na oszczędność miejsca, poprzez sprawne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, które znacząco ułatwia życie wszystkich mieszkańców, sprawiając równocześnie, że ich sportowe pasje czy wybór zdrowego trybu życia, poprzez stawianie na częstszą jazdę na rowerze, zamiast korzystania z samochodu, staje się prostsze i wygodniejsze. Poza tym, dzięki nim otoczenie jest bardziej uporządkowane, a tym samym przyjemniejsze.


W Izera Park skorzystano z obu rozwiązań, oddając do dyspozycji gości i mieszkańców zarówno kilka rowerowni, jak i narciarnię. Jest to ważny atut również w kwestii wakacyjnego wynajmu krótkoterminowego, ponieważ turyści coraz częściej szukają obiektów wyposażonych w tego typu udogodnienia. Biorąc pod uwagę fakt, że Góry Izerskie słyną zarówno z tras rowerowych, jak i narciarskich, będzie to z pewnością istotna zaleta apartamentów przeznaczonych na wynajem turystyczny.

Comments


bottom of page