top of page

Co robić w Świeradowie Zdroju, kiedy pada?

Deszczowa aura wcale nie oznacza braku możliwości na ciekawe spędzenie czasu w Świeradowie Zdroju. Miasto oferuje bowiem wiele atrakcji, które skutecznie poprawią humor wczasowiczom i mieszkańcom, pomimo złej pogody. Wśród nich znajdzie się rozrywka i dla dzieci i dla dorosłych. Czas w deszczowe dni w Świeradowie Zdroju można spędzić na różnych aktywnościach i wypoczynku. Jakby nie było, mamy do czynienia z miastem uzdrowiskowym, pełnym ciekawych zabytków i obiektów do zwiedzania, z szeroką ofertą turystyczną, także tą na niepogodę. Co zatem można robić ciekawego w sercu Gór Izerskich, kiedy pada?


Co robić w Świeradowie Zdroju kiedy pada?

Atrakcje Świeradowa Zdroju na niepogodę

Ładna pogoda zachęca do górskich eksploracji, deszczowa sprzyja natomiast zwiedzaniu, a w Świeradowie Zdroju jest naprawdę gdzie pójść. Jest to bowiem miasto pełne różnego rodzaju rozrywek i atrakcji, które sprawdzają się zarówno w czasie tych pięknych, jak i mniej pogodnych dni. Dlatego kiedy na zewnątrz zacina deszcz i wyprawa w góry nie jest najlepszym wyjściem, nie musimy się martwić, że grozi nam nuda.


Przede wszystkim miasto posiada świetnie rozbudowaną bazę gastronomiczną – z restauracjami, pubami, pizzeriami, a nawet kręgielnią. Co ważne, w Świeradowie Zdroju znajdziemy wiele interesujących miejsc do zwiedzania. Gdzie dokładnie możemy się udać, kiedy pada, ale nie chcemy siedzieć w apartamencie i mamy ochotę coś ciekawego zobaczyć?


Atrakcje w Świeradowie Zdroju na niepogodę:

  • Czarci Młyn

  • Centrum Edukacji Ekologicznej Izerska Łąka

  • Schronisko na Stogu Izerskim (wjazd i zjazd koleją gondolową)

  • Pracownia Piernikowa Isabell

  • Sztolnia Jana i Leopolda w Krobicy (podziemna trasa turystyczna)

  • Szklana Kuźnia w Wolimierzu

W czasie deszczowych dni można również zdecydować się na skorzystanie z szerokiej oferty uzdrowiskowej Świeradowa, takiej jak kąpiele w wodach radoczynnych, okłady borowinowe czy kąpiele w wywarze z kory świerkowej.Dom Zdrojowy i kryta Hala Spacerowa

To miejsce zasługuje na obszerniejszy opis i jak najbardziej warto je wziąć na pierwszy ogień zwiedzania. Dom Zdrojowy ze zjawiskową Halą Spacerową, wykonaną z modrzewia, przepięknych przeszkleń i witraży, z piękną roślinną polichromią, jest jedną z kluczowych atrakcji miasta. Kryta Hala ma aż 80 metrów długości, umożliwiając bardzo przyjemny spacer. W jej wnętrzu porozstawiane są stoliki i wygodne krzesełka, na których można posiedzieć. Znajduje się w niej również pijalnia wody źródlanej. Oprócz tego w Hali są kawiarenki, tak że można tam też zjeść coś słodkiego czy napić się ciepłej herbaty albo kawy.


Obiekt robi wrażenie, jest niezwykle klimatyczny i unikalny na skalę światową. Ciekawostką jest również to, że w Hali często są organizowane różnego rodzaju festiwale muzyczne i artystyczne – może będziemy mieć szczęście i akurat w dzień niepogody i naszej wizyty trafi się nam coś naprawdę ciekawego. Pod Domem Zdrojowym znajduje się natomiast Muzeum Zdrojowe, w którym można zapoznać się z uzdrowiskową historią Świeradowa Zdroju i samego Domu Zdrojowego.


Aquapark w Świeradowie Zdroju

Świetną opcją na spędzenie wspólnego czasu z rodziną, która jest gwarancją uśmiechu na twarzy dzieci, będzie z pewnością wypad do świeradowskiego aquaparku. Deszczowa pogoda sprzyja takim rozrywkom, co najważniejsze obiekt jest czynny od poniedziałku do niedzieli, czyli siedem dni w tygodniu. W aquaparku znajdują się dwa baseny, a także zjeżdżalnie, kaskady wodne, huśtawki oraz jacuzzi – z wodą solankową lub z wodą słodką. Do dyspozycji najmłodszych jest także brodzik. Wszyscy powinni być zatem w pełni zadowoleni z tak spędzonego czasu.Kompleks Izera Park – co robić w niepogodę?

Apartamentowce Izera Park również oferują szereg alternatywnych atrakcji, które pomogą przetrwać deszczowe dni. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim strefa saun, z której warto będzie w takiej sytuacji skorzystać. W ciepłe dni raczej trudno znaleźć czas na to, żeby zrelaksować się w saunie, gdy za oknem czeka tyle ciekawych szlaków turystycznych i przeróżnych górskich atrakcji. Deszczowe dni są zatem świetną okazją na trochę regeneracji i odpoczynku, którego można zaznać bez wychodzenia z kompleksu.


Kiedy pada można także wybrać się na dostępną w apartamentowcu siłownię. Trochę ćwiczeń z pewnością rozładuje wszelkie napięcia i pozwoli później na miłe spędzenie deszczowego wieczoru w gronie rodziny czy znajomych. Dla dzieci idealną opcją będzie natomiast sala zabaw, w której będą mogły się chociaż troszkę wyszaleć i pobawić z innymi rówieśnikami, dzięki czemu po powrocie do apartamentu powinny mieć już nieco mniej energii, co zapewni rodzicom trochę spokoju.


Comments


bottom of page