top of page

Siłownia w apartamentowcu – to już standard!SIŁOWNIA IZERA PARK

Wraz z popularyzacją zdrowego trybu życia, rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń, która pozwala realizować treningi w profesjonalny i bezpieczny sposób. Nie dziwi zatem, że coraz częściej w nowoczesnych apartamentowcach pojawiają się siłownie, zapewniające mieszkańcom łatwy dostęp do sprzętu, który umożliwia kompleksowe zadbanie o swoją kondycję i zdrowie. Jakie są zalety takiego rozwiązania? I co dokładnie sprawia, że staje się ono standardem?


Siłownia w apartamentowcu – dlaczego staje się standardem?

Współczesny tryb życia dla większości z nas jest bardzo dynamiczny. Codzienność wypełniają po brzegi różnego rodzaju obowiązki. Praca, rodzina, dom, do tego wiecznie zakorkowane ulice miast i notoryczny brak czasu, a czasami sił i motywacji, aby zmobilizować się i wybrać na siłownię oddaloną od miejsca zamieszkania o kilka albo nawet kilkanaście kilometrów. W takim ujęciu siłownia, która znajduje się w naszym bloku, kamienicy czy apartamentowcu, to rozwiązanie, dzięki któremu dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną nie wydaje się już tak trudne i męczące.


Wygodny dostęp do siłowni – szansa na treningową rutynę

Siłownia w apartamentowcu sprawia, że znika konieczność dojazdu na siłownię oddaloną od naszego miejsca zamieszkania, a następnie powrotu do domu. W ten sposób zyskujemy czas i oszczędzamy pieniądze, które wydalibyśmy na paliwo czy bilety komunikacji miejskiej. Siłownia znajdująca się kilka pięter niżej jest już zatem o wiele bardziej atrakcyjną perspektywą i większą szansą na to, że będziemy mogli regularnie ćwiczyć, bo przeszkód do treningu jest w takiej sytuacji o wiele mniej. A to nie wszystkie zalety takiej siłowni.Profesjonalny sprzęt do ćwiczeń pod ręką

Ćwiczyć można w różny sposób. W domowym zaciszu także. Rodzajów domowych treningów, zarówno siłowych, jak i aerobowych, jest naprawdę wiele. Na rynku znajdziemy także bogatą ofertę rowerków stacjonarnych, sztang i ławeczek pod sztangi, a nawet bieżni, które można ustawić w swoim mieszkaniu. Z pozoru wszystko jest w porządku, ale w rzeczywistości warto zdać sobie sprawę z dwóch kluczowych kwestii, które zmieniają nieco perspektywę na urządzenie siłowni we własnym domu.


Profesjonalna siłownia – szeroki wybór urządzeń do ćwiczeń

Pierwszą jest to, że typowo domowy sprzęt do ćwiczeń nie może równać się z tym profesjonalnym, w jaki są wyposażone siłownie. Co ważne, na siłowni mamy do wyboru różnego rodzaju urządzenia, które pozwalają na kompleksowy trening całego ciała. W warunkach mieszkaniowych trudno byłoby zmieścić wszystkie te sprzęty, nie mówiąc już o tym, że ich koszt jest olbrzymi. Siłownia w apartamentowcu w porównaniu do ćwiczeń w domowym zaciszu jest zatem opcją, która zawsze będzie korzystniejsza pod względem możliwości treningowych.


SIŁOWNIA IZERA PARK ŚWIERADÓW ZDRÓJ

Więcej wolnego miejsca w mieszkaniu

Kolejną kwestią jest po prostu miejsce. Jeśli dysponujemy apartamentem przynajmniej 100-metrowym, to może i wygospodarujemy trochę metrów na niewielką domową siłownię, ale jaki sens jest zastawianie mniejszego mieszkania sprzętem do ćwiczeń. W ten sposób tracimy cenną przestrzeń, nie mówiąc już o tym, że wpływa to także na aranżację mieszkania.


Siłownia w apartamentowcu całkowicie rozwiązuje te problemy. Nie musimy zastawiać swojej domowej przestrzeni sprzętem do ćwiczeń, mamy go na wyciągniecie ręki – wystarczy zejść po schodach czy zjechać windą i już jesteśmy na miejscu. Nie musimy też tracić pieniędzy na sprzęt do ćwiczeń, który i tak najczęściej nie będzie w stanie zaoferować nam tyle, co urządzenia na siłowni.


Siłownia w apartamentowcu – większy komfort i prywatność

Zaletą sali ćwiczeń w apartamentowcu jest również to, że w przeciwieństwie do tradycyjnego klubu fitness, jest to miejsce, do którego wstęp ma ograniczona liczba osób. Są to mieszkańcy kompleksu oraz jego goście. Nikt z przysłowiowej ulicy nie może tam wejść i ćwiczyć. Dzięki temu można czuć się o wiele bezpieczniej i bardziej komfortowo, bo ćwiczymy we wspólnej przestrzeni mieszkalnej, która jest zamknięta dla przypadkowych osób z zewnątrz.


Siłownia w apartamentowcu – wspólne ćwiczenia z innymi mieszkańcami

O tym, że siłownia w apartamentowcu jest dodatkowym atutem dla turystów korzystających z wakacyjnego wynajmu krótkoterminowego, nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki temu osoby regularnie trenujące na siłowni w miejscu swojego zamieszkania mogą bez zbędnych komplikacji kontynuować swoje treningi podczas urlopu. Nie muszą szukać innej siłowni lub rezygnować ze swojej treningowej rutyny na czas wakacji.


Natomiast dla innych gości taka kameralna siłownia w apartamentowcu może stać się pierwszym krokiem do rozpoczęcia treningu. Wystarczy dzień złej pogody i możliwość wygodnego zejścia do znajdującej się obok sali ćwiczeń, aby rozpocząć przygodę z ćwiczeniami i dbaniem o dobrą kondycję.


W przypadku stałych mieszkańców ważnym i coraz bardziej docenianym aspektem funkcjonowania siłowni w kompleksie mieszkalnym jest możliwość integracji z pozostałymi mieszkańcami. W ten sposób zacieśniają się więzi lokalnej społeczności, co pozwala budować zdrowe relacje sąsiedzkie, dzięki którym mieszkańcy mogą liczyć na siebie nawzajem i czują się bezpiecznie we własnym gronie.

Comments


bottom of page