top of page

Jakie atrakcje dla rodzin i dzieci znajdziecie w Świeradowie?

Świeradów Zdrój to idealne miejsce na wypoczynek i rekreację w rodzinnym gronie. W mieście i okolicach czekają liczne atrakcje dla rodzin i dzieci, które sprawiają, że pobyt w Górach Izerskich jest niezapomniany i bardzo chętnie wraca się do nich z powrotem. Na odwiedzających czekają nie tylko przepiękne szlaki turystyczne, których pokonanie w wielu przypadkach nie stanowi dla najmłodszych większego problemu, ale także inne ciekawe formy rozrywek przeznaczonych dla dorosłych i dzieci. O jakie dokładnie świeradowskie atrakcje chodzi? Jakie miejsca w Górach Izerskich będą najlepsze na wyprawy z dziećmi?


atrakcje dla rodzin i dzieci w Świeradowie Zdroju

Świeradów Zdrój – Idealny na rodzinny wypoczynek!

Świeradów Zdrój jest miejscowością, która szczególnie mocno stawia na promowanie regionu Gór Izerskich, tworząc niezwykle atrakcyjną ofertę turystyczną, skierowaną zarówno do dorosłych, jak i dzieci. Miasto wyróżnia się pod tym względem na tle innych popularnych górskich miejscowości, ponieważ dzieci mają tutaj do dyspozycji nie tylko górskie szlaki turystyczne latem, a zimą stoki narciarskie, ale także szereg innych wyjątkowych form rozrywek, które zaspokoją nawet najbardziej wymagające dziecięce potrzeby.


Poniżej znajdziecie tylko kilka najpopularniejszych atrakcji dla rodzin i dzieci w Świeradowie Zdroju i okolicach. Jest ich o wiele więcej, o czym warto się przekonać osobiście, odwiedzając to wyjątkowe miejsce. Samo miasto jest niewielkie, dlatego wiele ciekawych miejsc sąsiaduje ze sobą i można się do nich wygodnie przespacerować. Gdzie warto udać się z dziećmi?


Kolej gondolowa na Izerski Stok – Dla dorosłych i najmłodszych

Kolej gondolowa na Izerski Stok to niezaprzeczalnie jedna z tych świeradowskich atrakcji, której żaden turysta nie powinien sobie odmówić. Olbrzymią frajdę z przejażdżki na jeden z najwyższych szczytów Gór Izerskich, będą miały nie tylko dzieci, ale także rodzice. Widoki są wspaniałe, podróż trwa około 8 minut, a na szczycie czeka przepiękne schronisko, wspaniała panorama Izerskich Gór i ciekawe szlaki turystyczne. Do gondoli można bez problemu zabrać wózek dziecięcy, zatem jest to świetna atrakcja także dla tych najmłodszych.Śladem Izerskich Tajemnic – Gra miejska

Ciekawą i angażującą formą zabawy dla najmłodszych jest gra miejska Śladem Izerskich Tajemnic. Aż 22 atrakcje turystyczne Świeradowa Zdroju zostały oznakowane za pomocą głazów. Na kamieniach zamontowane zostały tablice z piktogramami. Zabawa polega na tym, że należy odrysować piktogramy na kartce. Po uzbieraniu minimum 15 dowodów na odnalezienie tajemniczych miejsc, zdobywcy należy się Certyfikat Odkrywcy, który można odebrać w Stacji Kultury – Gminnym Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy.


Odkrywca zostanie również wpisany do pamiątkowej Księgi Odkrywców Gór Izerskich. Wśród 22 atrakcji, jakie trzeba odkryć, znajdują się m.in. Stóg Izerski, Park Zdrojowy i Muzeum Zdrojowe, Czarci Młyn, Izerski punkt antygrawitacyjny, Wodospad Kwisa czy Pracownia Piernikowa ISABELL. Stacja Kultury też jest wliczona w szlak, więc w rzeczywistości do zdobycia certyfikatu wystarczy 14 atrakcji. Zdobycie większej liczby punktów nie jest trudne, ponieważ wiele z miejsc znajduje się w swoim bliskim sąsiedztwie.


Ścieżka Edukacyjna Zajęcznik

Zajęcznik jest jednym z łagodniejszych szczytów Gór Izerskich i doskonale nadaje się dla większych, jak i mniejszych piechurów. Tym, co wyróżnia to miejsce, jest interaktywna ścieżka edukacyjna z dziewięcioma stacjami, która w angażujący sposób uczy zarówno dzieci, jak i dorosłych o izerskiej florze i faunie, zamieniając wejście na szczyt w ciekawą i emocjonującą przygodę.


Trasa w obie strony ma zaledwie 3 km i można ją przejść w 1,5 godziny, jest łagodna i przebiega w pięknym otoczeniu. Po drodze na turystów czekają liczne ławki i stoliki, przy których można usiąść i zrobić sobie rodzinny piknik. Zajęcznik jest również jedną z 22 atrakcji znajdujących się na szlaku Śladem Izerskich Tajemnic. Można zatem upiec przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu.


Aquapark w Świeradowie Zdroju

Góry wcale nie wykluczają możliwości zaznania wodnych atrakcji i nie chodzi tutaj tylko o okoliczne jeziora na Kwisie czy górskie potoki. Wszyscy, którzy uwielbiają zabawy wodne i kąpiele, mogą odwiedzić świeradowski Aquapark. Będzie to z pewnością świetnie spędzony czas, z którego radość będą czerpać nie tylko dzieci, ale także dorośli.


Obiekt wyposażony jest w 2 baseny i brodzik dla najmłodszych, 2 zjeżdżalnie, a także huśtawkę i kaskady wodne oraz jacuzzi solankowe i jacuzzi z wodą słodką. Jest to idealna opcja w przypadku załamania pogody. Park wodny w Świeradowie może być też ciekawym urozmaiceniem dłuższego urlopu w Górach Izerskich. Aquapark mieści się przy ul. Kościuszki 1. Otwarty jest przez 7 dni w tygodniu.Wieża widokowa Sky Walk

Wieża widokowa Sky Walk to niesamowita atrakcja, która zrobi wrażenie nie tylko na dzieciach. Jest to ponad 60-metrowa konstrukcja, będąca najwyższą wieżą widokową w Polsce. A na tym nie koniec! Na odwiedzających czekają bowiem dodatkowe atrakcje, takie jak 105-metrowa zjeżdżalnia czy szklana kładka, która potrafi przyprawić o szybsze bicie serca i drżenie kolan. Jest także pajęczyna – specjalna siatka, na której można sobie poleżeć, „zaledwie” 50 metrów nad ziemią.


Na szczyt wieży widokowej prowadzi 850-metrowa ścieżka, co pozwala podziwiać widoki na przepiękne górskie krajobrazy w trakcie przyjemnego spaceru. Na wieżę mogą wejść dzieci w każdym wieku. Te nieco większe na pewno zapamiętają to wydarzenie na całe życie. Co istotne, można na nią wjechać wózkiem dziecięcym.


Fun Park Świeradów Zdrój

Zaledwie 600 metrów od wieży widokowej Sky Walk znajduje się Fun Park Świeradów Zdrój. Czekają tam na najmłodszych liczne atrakcje. Dla mniejszych dzieci przygotowana została strefa malucha z kulkowymi basenami i torem pontonowym. Popularnością cieszą się również dmuchańce, a nieco starsze dzieci mogą poskakać na eurobunguee albo skorzystać z symulatora lotu (żyroskop). Moc wrażeń i atrakcji dla dzieci są w tym miejscu gwarantowane!


Place zabaw dla dzieci w Świeradowie, Minigolf i Skatepark

Na terenie Świeradowa Zdroju znajdują się również liczne place zabaw dla dzieci, z piaskownicami, karuzelami, huśtawkami, bujakami, mini tunelami, ściankami wspinaczkowymi i zjeżdżalniami oraz przeróżnymi konstrukcjami, po których maluchy mogą się wspinać. Taki mocno rozbudowany plac zabaw dla dzieci znajduje się przy Parku Zdrojowym, niedaleko głównego deptaka, na ul. Wyszyńskiego. Oprócz tego na terenie Świeradowa Zdroju jest jeszcze kilka nieco mniejszych placów zabaw.


Na skrzyżowaniu ul. Zakopiańskiej i Krótkiej, czyli bardzo blisko kompleksu Izera Park, znajduje się natomiast mini pole golfowe z 18 dołkami. Jest darmowe, a sprzęt golfowy można wypożyczyć w kilku punktach – w Stacji Kultura, w restauracji Piwniczka u Wioli i w kwaterach prywatnych Józefina.


Dla miłośników rowerowych akrobacji i wyczynowej jazdy na rolkach czy deskorolce Świeradów przygotował Skatepark z licznymi przeszkodami, takimi jak bank ram, mini rampa, grindbox, poręcz czy funbox z grindboxem.


Jak widać, miasto oferuje place zabaw zarówno dla młodszych dzieci, jak i nastolatków oraz rodziców. Warto w tym miejscu przypomnieć, że powyżej przedstawione atrakcje to tylko część tego, co ma do zaoferowania Świeradów Zdrój i Góry Izerskie dla rodzin z dziećmi. Jest tego o wiele więcej i z powodzeniem można spędzić w Świeradowie dłuższy rodzinny urlop, nie nudząc się ani sekundy!

 

留言


bottom of page